fbpx

4 powody, dla których warto skorzystać z usług firmy rekrutacyjnej.

Dlaczego warto zatrudnić agencję rekrutacyjną i czy powinieneś to zrobić? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się z niego, jakie są zalety skorzystania z usług agencji rekrutacyjnej i w jakich sytuacjach jest to najlepsze rozwiązanie.

Spis treści artykułu:
Brak odpowiedniej ilości kandydatów
Napływ mało atrakcyjnych CV
Masowy charakter rekrutacji
Prowadzenie rekrutacji pochłania dużo czasu

Firmy bardzo często samodzielnie prowadzą procesy rekrutacyjne, zmagając się przy tym z różnymi wyzwaniami. Brak określonej liczby kandydatów, napływ mało atrakcyjnych CV, kwestia organizacji przebiegu rekrutacji i oddelegowania do tego pracowników, którzy mają pilniejsze zadania – droga do zatrudnienia idealnego pracownika nie jest taka prosta.

Brak odpowiedniej ilości kandydatów

Korzystasz z popularnych portalów ogłoszeniowych, sumiennie wstawiając ofertę pracy, ale nie zadowala Cię efekt. Ponosisz koszty związane z publikacją i z wypromowaniem Twojego zgłoszenia, pochłania to Twój cenny czas, a liczba napływających CV jest znikoma.

W takiej sytuacji warto zastanowić się nad powierzeniem tego zadania profesjonalistom. Agencja rekrutacyjna ma sprawdzone sposoby, aby dotrzeć do odpowiednich kandydatów. Od Ciebie zależy, w którym momencie przejmiesz proces rekrutacyjny. Możesz dla przykładu skorzystać z pozyskania leadów rekrutacyjnych – bazy kandydatów odpowiednio dobranych do Twoich wymagań, z którymi sam będziesz się kontaktować.

Napływ mało atrakcyjnych CV

Twoje ogłoszenie o pracę cieszy się sporym zainteresowaniem, ale duża ilość napływających zgłoszeń nie spełnia podstawowych wymagań, których oczekujesz od potencjalnego pracownika. Poświęcasz czas, analizując aplikacje, a w efekcie nie znajdujesz odpowiednich kandydatów.

Profesjonalna agencja rekrutacyjna potrafi dotrzeć do osób, które spełniają Twoje kryteria. Masz pewność, że przekazane kontakty to materiał na dobrego pracownika. Dodatkowo zakres współpracy określany jest przed rozpoczęciem współpracy, wiec dokładnie wiesz, jaki produkt finalnie otrzymasz.

Masowy charakter rekrutacji

Twoja firma się rozrasta, więc planujesz dodatkowe wsparcie dla obecnych pracowników i poszukujesz kolejnych. Niestety, nie masz komu oddelegować tego zadania, wszyscy są obłożeni pracą. Z doświadczenia wiesz, że rekrutacja jednego pracownika zabiera bardzo dużo czasu, a Ty myślisz o większej liczbie osób.

To jest dobry moment, żeby zastanowić się nad oddaniem procesu rekrutacyjnego w ręce odpowiedniej agencji. Wiedzą, jak zoptymalizować procesy, mają doświadczenie w poszukiwaniu kandydatów, potrafią dotrzeć do tych, którzy spełniają dane kryteria.

Prowadzenie rekrutacji pochłania dużo czasu

Z doświadczenia wiesz, że przy poprzednim zatrudnieniu pracownika, poświęciłeś bardzo dużo czasu na proces rekrutacyjny, kosztem bieżących zadań w firmie. Rekrutacja czasem zajmowała miesiące, zanim trafiłeś na odpowiedniego kandydata. Teraz, przy obecnym natłoku obowiązku, nie możesz sobie pozwolić na poświęcenie takiej uwagi na poszukiwania i zależy Ci na jak najszybszym zatrudnieniu nowego pracownika.

Z agencją rekrutacyjną to proste – dostajesz gwarancję zamknięcia procesów w danym przedziale czasowym. Z góry wiesz, ile czasu to zajmie.

Pamiętaj – profesjonalna agencja rekrutacyjna to nie tylko pomoc w zatrudnieniu nowych pracowników lub źródło odpowiedniej liczby kandydatów. Taka agencja może być partnerem w biznesie, gwarancją, że Twoja firma na rynku pracy prezentuje się najlepiej, a potencjalni klienci wiedzą, że firmę cechuje rzetelność i szybkość działania.

Skip to content