fbpx

Znalezienie odpowiednich kandydatów na pracowników bywa trudne, prawda? Poszukiwania często okazują się żmudnym procesem, a efekty nie pokrywają się z oczekiwaniami. A gdyby tak zlecić to komuś innemu? Komuś, kto dotarłby do odpowiednich osób, przeprowadził wstępną selekcję i przedstawił Ci gotową listę potencjalnych kandydatów? Agencja rekrutacyjna zrobi to za Ciebie. Zdejmij ze swoich barków ciężar poszukiwań i oddaj go w ręce specjalistów.

Spis treści:

Czym są agencje pośrednictwa pracy?
Dlaczego warto współpracować z agencjami rekrutacyjnymi?
Czym IRKL wyróżnia się na tle innych agencji?
O czym należy pamiętać podczas współpracy z agencjami rekrutacyjnymi?

Czym są agencje pośrednictwa pracy?

Agencje pośrednictwa pracy (inaczej agencje rekrutacyjne) to jednostki zajmujące się kompleksowym przeprowadzaniem procesu rekrutacyjnego na zlecenie swojego klienta, czyli przedsiębiorstwa zainteresowanego zatrudnieniem pracowników. Działalność agencji rekrutacyjnych prężnie rozwija się w Polsce już od kilku lat. Jednostki te kojarzą się głównie z dużymi, zatrudniającymi setki pracowników przedsiębiorstwami, jednak nie oznacza to, że niewielkie firmy nie mogą korzystać z ich usług.  

Dlaczego warto współpracować z agencjami rekrutacyjnymi?

Agencje rekrutacyjne, dzięki współpracy z wieloma firmami, mają szeroki zakres wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy. To eksperci w tej dziedzinie. Dodatkowo, dzięki własnemu doświadczeniu i analizom, potrafi stworzyć taką ofertę, która wyprzedzi Twoją konkurencję. Agencja pracy, dostosowując swoją wiedzę do potrzeb i możliwości Twojej firmy, może być ogromnym wsparciem z zewnątrz. Współpraca z agencją rekrutacyjną to nie tylko zlecenie znalezienia kandydatów o pożądanych cechach. Agencja może stać się Twoim stałym partnerem i doradzać Ci pod względem uniwersalnych rozwiązań oraz dobrych praktyk biznesowych.

Czym IRKL wyróżnia się na tle innych agencji?

Instytut Rozwoju Kapitału Ludzkiego nie jest zwykłą agencją pośrednictwa pracy. Od początku istnienia firmy wykorzystujemy zaawansowaną technologię (automatyzację i robotykę, targetowanie i profilowanie, business intelligence i dziesiątki innych narzędzi oraz procesów), aby znaleźć wartościowych pracowników i przedstawić ich pracodawcom. Nasza codzienność znacznie różni się od standardowego dnia pracy w agencji rekrutacyjnej. Choć można nas tak nazwać, podczas pozyskiwania profili kandydatów wykorzystujemy całkiem nieagencyjne metody. Największe talenty pozyskujemy w sieci poprzez działania marketingowe, zachęcając potencjalnych kandydatów do aplikowania poprzez nasze reklamy. Wielu naszych Klientów zaufało nam właśnie ze względu na nietypowe podejście. Autorska metoda IRKL i jej wiarygodność w kontekście prowadzonych wspólnie z klientami procesów to filar, na którym zbudowaliśmy kulturę współpracy. Rozwijamy rynek pracy i pomagamy firmom w osiąganiu ich celów w Polsce, jak również za granicą. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, a największą satysfakcją jest dla nas zadowolony klient.

O czym należy pamiętać podczas współpracy z agencjami rekrutacyjnymi?

Jasne określenie oczekiwań oraz sprawna komunikacja – to kluczowe elementy udanej współpracy z agencjami rekrutacyjnymi.. Szczegółowe omówienie profilu poszukiwanego kandydata to krok niezbędny do osiągnięcia oczekiwanych efektów. Im więcej informacji przekażesz agencji, tym lepiej dopasuje ona kandydatów. Pamiętaj również o przekazaniu kompleksowych danych na temat Twojej firmy oraz cech wyróżniających ją w danym sektorze. W dobie rynku pracownika firma powinna podkreślać swoje mocne strony, aby stać się w oczach kandydatów atrakcyjnym wyborem. Równie ważna jest szczera i stała komunikacja, która wpływa pozytywnie nie tylko na jakość i efektywność procesu rekrutacyjnego, ale również tworzy podstawy długofalowej współpracy. Informuj agencję pracy o wszelkich pojawiających się utrudnieniach oraz wnioskach, wyciąganych ze spotkań z kandydatami. Dzięki feedbackowi agencja będzie wiedziała, jak zmodyfikować podejmowane działania, aby uzyskać najlepszy efekt.

Pamiętaj:

Agencja pracy może stać się partnerem Twojego biznesu i rozwiązać kwestie prowadzenia procesów rekrutacyjnych – od pozyskania odpowiednich kandydatów, przez selekcję, aż po rekomendacje do zatrudnienia.. Dzięki aktualnej wiedzy na temat sytuacji na rynku pracy agencja pomoże Ci osiągnąć zamierzony cel dużo szybciej i sprawniej.  Współpraca z firmą rekrutacyjną ma znaczenie dla sukcesu całego przedsięwzięcia, dlatego jasno precyzuj swoje oczekiwania oraz zadbaj o relację partnerską, by cieszyć się pożądanymi efektami.

Skip to content